AKG’den “Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı”na destek

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerindeki ticari alanların işletme yetkisine sahip Anadolu Kültürel Girişimcilik, (AKG), “Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı”na destek vereceğini açıkladı.
AKG’den yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca başlatılan “Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı”na, müze kart sahiplerine, hediyelik eşya ve yiyecek ürünlerinde indirim yapılarak destek verildiği belirtildi. 
Türkiye genelinde 120’nin üzerinde ticari alanı işletmekte olan AKG’nin, hediyelik eşya ve yiyecek içecek gruplarında yüzde 25, temel ihtiyaç gibi gıda ürünlerinde ise yüzde 50 indirim yapacağı vurgulanan açıklamada, AKG İcra Kurulu Başkanı İbrahim Halil Korkmaz’ın şu görüşlerine yer verildi: 

“AKG olarak, kültürel ve tarihi mirasımızı yaşatmayı ve sadece yurt dışında değil yurt içinde de yaygın olarak tanıtmayı temel sorumluluklarımız arasında görüyoruz. Bu kapsamda, çalışmalarımızı ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınmasına katkı sağlayacak şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Ülke ekonomimizin kalkınmasında turizm çok önemli bir kaldıraç etkisi taşıyor. Kaldı ki, müzelerimiz ve ören yerlerimiz kültürümüz ve değerlerimizin en somut yaşandığı noktalar. Biz, AKG olarak enflasyonla mücadeleye olan inancımızı gösterirken, müze kart sahibi vatandaşlarımıza yüzde 50’ye varan indirim oranlarıyla da bu mücadeleyi sorumlu kurumsal vatandaşlık vazifemiz olarak değerlendiriyoruz.”
Korkmaz, turizm sektörü olarak enflasyonla mücadelede görev aldıklarına dikkati çekerek, kampanyanın yıl sonuna kadar geçerli olacağı bilgisini paylaştı.