Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı açıklanacak

Enflasyonla güçlü mücadele için harekete geçildi. “Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı” İstanbul’da açıklanacak. Program ile ekonomideki güçlü işbirliği sürecinin daha ileri taşınması da amaçlanıyor.

Spekülatif ataklar püskürtüldü. Ekonomide, dengelenme süreci başladı. Şimdi enflasyon ile mücadele için bir somut adım daha atılacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, tarih verdi. Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı bugün İstanbul’da açıklanacak.

Albayrak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, güçlü koordinasyon ve işbirliği ile zor süreçlerin üstesinden gelindiğini vurguladı.

“Enflasyonla Topyekun Mücadele programı ile bu dayanışmayı çok daha ileri taşıyacağız.” dedi.

Türkiye Bankalar Birliği’nin özel sektörün kredi borç ödemelerinin yapılandırılmasına dair altığı tavsiye kararını çok önemli gördüğünü belirten Albayrak, “15 milyon TL’nin altındaki borçlar, 6 ay ödemesiz 24 aylık vade ile yapılandırılacak. Bu kararı alan Bankalar Birliği’ne teşekkür ediyorum.” dedi.

Albayrak, “İçinden geçtiğimiz sürecin zorluklarına rağmen, tüm paydaşlarımızla sağladığımız güçlü koordinasyon ve işbirliği ile zor süreçlerin üstesinden geldik. Açıklayacağımız Enflasyonla Topyekun Mücadele programı ile bu dayanışmayı çok daha ileri taşıyacağız.” değerlendirmesinde bulundu.