Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Başkanı Hüseyin’ den Açıklama

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Başkanı Hüseyin Kalan da geçmişten bugüne üretim ekonomisi esasıyla büyümeyi, yerli ve milli üretim konusunu kendilerine şiar edindiklerini bildirdi.
Enflasyonun ekonomik olduğu kadar, sonuçları bakımından sosyal bir olgu niteliği taşıdığına işaret eden Kalan, şunları kaydetti:
“Enflasyonla değer kaybeden yalnızca para birimi değil, aynı zamanda işverenin üretim azmi, işçinin alın teri yani milletin servetidir. Bu bağlamda üreticisinden tüketicisine, kamu ve özel sektöre kadar ekonomi içerisinde yer alan bütün aktörler olarak, enflasyonla mücadelede topyekun bir duruş sergilemek zorundayız. Eylül ayı itibariyle yüzde 24,5 seviyesine yükselen enflasyon oranında, döviz kurunda gözlenen dalgalanmaların etkisiyle artan girdi maliyetlerinin etkisi elbette yadsınamaz. Ancak yüksek kur – yüksek enflasyon sarmalından çıkış noktasında, iş dünyasının temsilcileri olarak bizler, enflasyonla mücadelede, ekonomi yönetiminin alacağı her türlü karara destek vermeye ve elimizi taşın altına koymaya hazırız. MÜSİAD olarak Hazine ve Maliye Bakanlığının enflasyonla mücadele paketini sonuna kadar destekleyeceğimizi ifade etmek isteriz.”